Woskowanie wybielające

Wosk wybielający nadaje drewnu klasyczny, biały kolor, patynuje i podkreśla jego słoje…

W surowym drewnie należy wybrać przyrosty drewna wczesnego (miękkie drewno) miedzianą szczotką. W przypadku drewna o twardych słojach, takich jak dąb, kasztan i jesion, kontrast , kontrast między miękkimi a twardymi włóknami będzie bardziej wyraźny, natomiast w przypadku drewna o miękkich słojach, takich jak sosna lub jodła, kontrast będzie bardziej dyskretny. Następnie powierzchnię odpylić.

W celu wzmocnienia kontrastu między Woskiem wybielającym Libéron a kolorem podkładu na drewno można nałożyć bejcę w odcieniach drewna.

Na powierzchnię drewnianą nałożyć sporą ilość Wosku wybielającego Libéron i wykonując ściereczką lub kłębkiem bawełnianym ruchy okrężne wetrzeć go w powierzchnię drewna wypełniając jego pory. Pozostawić do wyschnięcia na 5 – 10 minut.

Nadmiar wosku usunąć kłębkiem bawełnianym lub ściereczką nasączoną bezbarwnym Woskiem barwiącym Black Bison Libéron. Po wyschnięciu (po upływie 2 – 4 godzin) wypolerować.

Porada 

W przypadku drewna takiego jak dąb, kasztan lub jesion, inkrustacje woskiem wybielającym będą liczne i głębokie, zostawiając charakterystyczny efekt przekroju przez warstwy. Na drewnie takim jak sosna czy jodła nałożenie wosku wybielającego na bejcę pozostawi delikatną białą powłokę, podkreślającą naturalny rysunek słojów.

Porada

Wosk wybielający Libéron upiększa drewno ale go nie chroni. Do mebli kuchennych lub łazienkowych należy użyć oleju do mebli w celu zabezpieczenia ich przed wilgocią i ochrony efektu pracy.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.