Przygotowanie powierzchni

Aby oczyścić mebel, który chcemy poddać renowacji, odnowić lub wymalować należy najpierw prawidłowo rozpoznać rodzaj aktualnego zabezpieczenia powierzchni.

Jak poznać, czym mebel został pokryty?

1. Czystą, dobrze osuszoną powierzchnię mebla przetrzeć bawełnianą szmatką nasączoną Środkiem do usuwania wosku Libéron. Jeśli drewno jest jaśniejsze a bawełniana szmatka się zabrudziła, oznacza to, że mebel jest woskowany.

2. W przeciwnym wypadku nałożyć grubą warstwę Środka do usuwania starych powłok V33 i pozostawić do momentu, aż powierzchnia będzie pęcznieć. Po tym poznamy, że mebel był wcześniej polakierowany.

3. Jeśli nic podobnego się nie zdarzyło, oznacza to, że mebel jest jedynie zabejcowany. Wystarczy wtedy przeszlifować go papierem ściernym 240, aż do odsłonięcia surowego drewna.

Usuwanie starego wosku

Jeśli mebel jest zabrudzony, zakurzony oraz bez połysku Środek usuwający wosk Libéron pozwoli rozpuścić i usunąć stare warstwy wosku, odtłuścić powierzchnię, oraz dodatkowo dokładnie oczyści mebel.

1. Środkiem usuwającym wosk Libéron nasączyć kawałek Waty stalowej nr 0.

2. Pocierać drewno zgodnie z kierunkiem układania się włókien.

3. Pozostawić do wyschnięcia.

Usuwanie starego lakieru lub farby

Jeśli na powierzchni drewna pozostały stare warstwy lakieru lub farby należy użyć Środka do usuwania starych powłok V33 lub Środka do usuwania powłok z powierzchni drewnianych V33.

1. Nałożyć grubą warstwę Środka do usuwania powłok i pozostawić aż do momentu, gdy stara powłoka zostanie całkowicie rozmiękczona.

2. Rozmiękczoną farbę usunąć za pomocą Waty stalowej nr 2 lub, jeśli powierzchnia jest płaska – szpachelki.

3. Dobrze wytrzeć drewno Watą Stalową nr 0 nasączoną Środkiem usuwającym wosk Libéron i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zneutralizować powierzchnię wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.