Ochrona przed owadami żywiącymi się drewnem

Meble i przedmioty drewniane mogą nam służyć na długie lata, nieustannie ciesząc swoim pięknem i elegancją. Jednak ze względu na to, że drewno jest surowcem naturalnym, jest także bardziej podatne na zainfekowanie i wymaga specjalnej pielęgnacji.

Doskonałym produktem zabezpieczającym drewno przed atakiem owadów, a także zwalczającym insekty i ich larwy jest głęboko wnikający w drewno Impregnat do drewna konstrukcyjnego V33 oraz Impregnat do mebli i boazerii V33.

Przed nałożeniem impregnatu należy usunąć stare warstwy wosku lub lakieru a następnie nałożyć 2 warstwy produktu na całą powierzchnię za pomocą pędzla. W grubych belkach (o przekroju powyżej10 cm) wywiercić otwory o średnicy ok. 5 -10 mmna głębokość 2/3 grubości belki, co30 cm. Kilkakrotnie wstrzyknąć produkt w otwory, aż do całkowitego nasiąknięcia drewna. Po wyschnięciu wypełnić otwory Szpachlówką do drewna Libéron lub za pomocą drewnianych kołków.

Przy impregnacji przez zanurzenie, należy włożyć nogi mebla do naczynia wypełnionego Impregnatem do drewna konstrukcyjnego V33. Produkt zostanie wchłonięty w mebel i będzie aktywnie niszczyć kołatki i inne owady żywiące się drewnem.

Do miejscowej impregnacji mebla lub gdy nie usuwamy warstwy wykończeniowej, zalecamy użycie Impregnatu do mebli i boazerii V33 w sprayu. Jego końcówka aplikacyjna pozwala na miejscową eliminację owadów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.