Jak wyleczyć zainfekowaną więźbę dachową

Na więźbie dachowej w twoim domu pojawiły się otwory lub ślady osypującej się mączki drzewnej? A może zauważyłeś niepokojące sznury grzybni, a drewno podczas uderzania wydaje głuchy dźwięk? To sygnał, że drewno zostało zaatakowane przez owady lub grzyby. Czas zacząć działać, zanim będzie za późno!

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemem zainfekowanej więźby dachowej jest zastosowanie Impregnatu do drewna konstrukcyjnego. Impregnat zwalcza owady niszczące drewno i ich larwy tj. kózkowate, miazgowcowate i termity.

 JAK NAKŁADAĆ IMPREGNAT

1. Usuń kruche i stoczone przez owady części drewna szlifując je lub wycinając.  Mocno uszkodzone elementy wzmocnij lub zastąp nowym drewnem.

2.  Pędzlem nałożyć trzy warstwy na całą powierzchnię. Do trudno dostępnych miejsc użyj spryskiwacza ogrodowego.

3. W przypadku grubych belek (o przekroju powyżej 10 cm) wywierć otwory o średnicy ok. 5 – 10 mm na głębokość 2/3 grubości belki, co 30 cm. Kilkakrotnie wstrzyknij produkt w otwory, aż do całkowitego nasiąknięcia drewna. Po wyschnięciu wypełnij otwory masą drzewną lub za pomocą drewnianych kołków.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie zauważyłeś niepokojących objawów, warto zadziałać prewencyjnie. Impregnat bowiem nie tylko zwalczy szkodniki, które drewno już zaatakowały, ale pozostaje aktywny w jego wnętrzu zapobiegając kolejnym atakom.

Nakładając produkt na zdrowe drewno nanieś dwie warstwy na całą powierzchnię przy pomocy pędzla. Do trudno dostępnych miejsc użyj spryskiwacza ogrodowego. Zanim jednak rozpoczniesz nakładanie impregnatu, odpowiednio przygotuj powierzchnię. Drewno powinno być surowe, suche i czyste.

Impregnat jest kompatybilny z wszystkimi produktami wykończeniowymi V33: lazurami, lakierami oraz bejcami.

RADA

Nie jesteś pewien czy drewno zostało zainfekowane? Sprawdź belki, wykonując test przy użyciu szpikulca. Jeśli łatwo zagłębia się w drewno, wówczas może być to znak, że więźba została zaatakowane przez owady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.